Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Wielogodzinne wędrówki w poszukiwaniu tropów zwierząt na terenach oddalonych od zurbanizowanych lokalizacji to prawdziwa przygoda i domena myśliwych. Wielu miłośników takich wypraw starannie przygotowuje się na zaplanowane wypady, zabierając ze sobą profesjonalne wyposażenie, pozwalające na efektywne tropienie zwierząt zarówno w dzień, jak i w nocy. Prezentowane w tej kategorii nasadki termowizyjne na lunety to sprzęt optyczny wysokiej klasy, którego użytkowanie jest czystą przyjemnością. Nakładki tego typu sprawdzają się doskonale w najtrudniejszych warunkach, dlatego ich zakup to świetna inwestycja.

Nasadki termowizyjne

Nasadki termowizyjne na lunety – jak je dobrać i montować?

Nasadki termowizyjne, bez względu na konstrukcję i producenta, bezwarunkowo montuje się na obiektywie tradycyjnej lunety.

W odróżnieniu od nasadek noktowizyjnych, które w zależności od konstrukcji można montować zarówno na obiektywie lub okularze lunety, nasadki termowizyjne nie dają nam takiej możliwości. Nowoczesne nasadki termowizyjne, według deklaracji producentów, nie wymagają tzw. kalibracji, czyli po zamontowaniu na lunecie nie powinien ulec zmianie punkt trafienia pocisku w cel. Informacja taka powinna jednak zawierać się w opisie produktu, gdyż większość nasadek wymaga kalibracji, co wiąże się z wizytą na strzelnicy.

Luneta, na której zamierzamy zamontować nasadkę termowizyjną powinna posiadać względnie małe przybliżenie minimalne, zawierajace się w zakresie max do x4, albowiem luneta "patrzy" w ekran nasadki zamontowanej na jej końcu i zbyt duże powiększenie bazowe odbije się negatywnie na jakości widzianego w okularze obrazu oraz uniemożliwi widzenie ikon wyświetlanych na górnej krawędzi ekranu nasadki, takich jak poziom naładowania baterii, nazwę profilu balistycznego lub innych funkcji, które zawarł producent nasadki. Ważną rolę odgrywa również marka lunety, na której zamierzamy zamontować nasadkę, ponieważ przy danej krotności (np. x3) pole widzenia poszczególnych lunet jest różne i może okazać się zbyt duże, aby w pełni widzieć parametry pracy nasadki opisane powyżej.

Wykorzystanie nakładki termowizyjnej w terenie – czy ta inwestycja się opłaca?

Nakładki termowizyjne wykorzystywane przez myśliwych w terenie to spory wydatek i poważna inwestycja. Nie zaskakuje więc to, że wiele osób zastanawia się nad opłacalnością zakupu takiego sprzętu. Faktem jednak jest, że dobra optyka nigdy nie będzie tania, a kierowanie się kryterium niskiej ceny podczas zakupu profesjonalnego sprzętu może skończyć się rozczarowaniem. Markowe nakładki z wyższej półki zapewniają wysoką jakość przetwarzanego obrazu, w tym doskonały kontrast oraz ostrość. Wymagający użytkownicy doceniają też szczegółowość odczytów. Ponadto taki sprzęt świetnie radzi sobie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W rezultacie ani niskie temperatury, opady deszczu czy mgła nie zakłócają jego pracy i pozwalają na efektywne tropienie zwierzyny.

Świat Myśliwego - najlepsze nasadki termowizyjne na lunety

Oferowane w tej kategorii nakładki termowizyjne cieszą się doskonałą opinią myśliwych i są chętnie wybieranym elementem ekwipunku.

Przed zakupem warto zapytać sprzedawcy, czy dana nasadka będzie współpracowała z konkretną lunetą. Sklep myśliwski swiatmysliwego.pl oferuje fachową pomoc w tym zakresie. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz doradzimy najodpowiedniejszy model, dzięki czemu zamówiona nasadka termowizyjna na lunetę spełni Twoje oczekiwania i doskonale sprawdzi się podczas długich, leśnych wędrówek. Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się prezentowanym w naszej ofercie modelom nakładek i wybrania sprzętu idealnego dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl