Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Co to jest noktowizor?

Najkrócej i najprościej mówiąc noktowizor to urządzenie, które pozwala widzieć w ciemności. Daje możliwość obserwacji w nocy, nawet przy bardzo małym natężeniu światła, a przy wykorzystaniu iluminatora podczerwieni nawet w całkowitej ciemności. Dzięki wysokiej jakości celownikom noktowizyjnym możesz zobaczyć ludzi, zwierzęta i przedmioty w odległości do 1000 m.

Jak działa noktowizor?

Noktowizory możemy podzielić na analogowe i cyfrowe. Działanie tych noktowizorów różni się od siebie.

Noktowizory analogowe wykorzystują optoelektroniczne wzmocnienie obrazu, które działa poprzez wykrywanie niewielkich ilości światła podczerwonego. a następnie wzmocnienie go elektrycznie w jaśniejszy obraz.

Noktowizja myśliwska opiera się na rozwiązaniach cyfrowych. W przypadku noktowizora cyfrowego światło wpadające do obiektywu jest przekształcane z postaci analogowej na cyfrową przez matryce światłoczułe CMOS. Obraz cyfrowy jest wzmacniany elektronicznie i powiększany, a następnie przesyłany do wyświetlenia na wyświetlaczu LCD.  Im większa matryca, tym wyższa rozdzielczość obrazu. Wiele obecnych cyfrowych urządzeń noktowizyjnych wyświetla i nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD 1080p. Oprócz bezpośredniego oglądania na ekranie LCD wiele noktowizorów można podłączyć do innych urządzeń, takich jak smartfony lub tablety w celu zdalnego podglądu. Zarejestrowane obrazy można przechowywać na kartach SD, dyskach USB lub innych nośnikach pamięci masowej. Niektóre cyfrowe urządzenia noktowizyjne są wyposażone w funkcję Wi-Fi, która umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów i obrazów na żywo do smartfonów lub innych urządzeń.  

Sklep myśliwski swiatmysliwego.pl posiada w swojej ofercie wysokiej klasy noktowizory myśliwskie w postaci nasadek, celowników i lunet noktowizyjnych.

 

Noktowizory dla myśliwych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl